  KBPC2500 Datasheet PDF File
For KBPC2500 Found Datasheets File :: 78+       Page :: | 1 | 2 | 3 | <4> | 5 | 6 | 7 | 8 |
    Vishay
Part No. KBPC2510_W KBPC2506_W KBPC25005_W KBPC2502_W KBPC2508_W KBPC2501_W KBPC2504_W KBPC250W
Description 25A Bridge Rectifier
From old datasheet system
File Size 78.58K  /  4 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    DCCOM[Dc Components]
Description TECHNICAL SPECIFICATIONS OF SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
File Size 383.72K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
    RKBPC2510 RKBPC2501 RKBPC2506 RKBPC2508 RKBPC25005 RKBPC2502 RKBPC2504
Fuji Electric Holdings Co., Ltd.
FUJI[Fuji Electric]
Part No. RKBPC2510 RKBPC2501 RKBPC2506 RKBPC2508 RKBPC25005 RKBPC2502 RKBPC2504
Description 25 AMP FAST RECOVERY BRIDGE RECTIFIER 25 A, 200 V, SILICON, BRIDGE RECTIFIER DIODE
25 AMP FAST RECOVERY BRIDGE RECTIFIER 25 A, 600 V, SILICON, BRIDGE RECTIFIER DIODE
25 AMP FAST RECOVERY BRIDGE RECTIFIER 25 A, 800 V, SILICON, BRIDGE RECTIFIER DIODE
File Size 737.15K  /  1 Page
    KBPC2502N KBPC2508N KBPC2501N KBPC2506N KBPC25005N
MIC GROUP RECTIFIERS
Part No. KBPC2502N KBPC2508N KBPC2501N KBPC2506N KBPC25005N
Description SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER
File Size 99.80K  /  2 Page
CHONGQING PINGYANG ELECTRONICS CO.,LTD
Description SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
File Size 45.36K  /  1 Page
PFS & MIC
    WINGS[Wing Shing Computer Components]
    ETC[ETC]
Description 25 AMPERE SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
    KBPC2500I07 KBPC2502I KBPC2501I KBPC2508I KBPC2506I
Diotec Semiconductor
Part No. KBPC2500I07 KBPC2502I KBPC2501I KBPC2508I KBPC2506I
Description Silicon-Bridge-Rectifiers
    KBPC3504W-G KBPC25005W-G KBPC1504W-G KBPC5004W-G
Comchip Technology
Part No. KBPC3504W-G KBPC25005W-G KBPC1504W-G KBPC5004W-G
Description Bridge Rectifiers, V<sub>RRM</sub>=400V, V<sub>DC</sub>=400V, I<sub>(AV)</sub>=35A
Bridge Rectifiers, V<sub>RRM</sub>=50V, V<sub>DC</sub>=50V, I<sub>(AV)</sub>=25A
Bridge Rectifiers, V<sub>RRM</sub>=400V, V<sub>DC</sub>=400V, I<sub>(AV)</sub>=15A
Bridge Rectifiers, V<sub>RRM</sub>=400V, V<sub>DC</sub>=400V, I<sub>(AV)</sub>=50A